Czego nie można wysłać w paczce do Anglii?

 

 

Paczki Polska Anglia są wysyłanie przez klientów indywidualnych i firmy. Duża część z nich stanowią także przesyłki do członków rodziny, a w nich zdarzają się prywatne przedmioty, dokumenty, żywność i wiele innych rzeczy, które niekoniecznie są dozwolone w transporcie międzynarodowym. Kurier do Anglii dokłada starań, by każda przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Nadawca natomiast jest zobowiązany do tego, by przygotować paczkę zgodne z zaleceniami przewoźnika. Każdy z nich udostępnia listę ładunków, jakie nie mogą się znaleźć w paczce Anglia Polska. Ograniczenia wynikają bezpośrednio z międzynarodowych przepisów. Przede wszystkim zakazane są towary nielegalne, niebezpieczne, szybko psujące się oraz te o dużej wartości. Paczki do UK nie mogą zawierać przykład alkoholu, narkotyków, leków, żywych zwierząt, roślin, broni i produktów żrących oraz łatwopalnych. Nie wolno pakować także dzieł sztuki, kosztowności, papierów wartościowych oraz ładunków, które mogą uszkodzić lub ubrudzić inne przesyłki do UK.

Warto również pamiętać o tym, że kurier Polska Anglia przewozi ładunek przez około 3-5 dni roboczych od nadania, a tym samym na przykład żywność może się popsuć. Ten rodzaj ładunku jest również niedozwolony ze względu na przepisy fitosanitarne. Nie wolno pakować także towarów objętych cłem. Dodatkowo każda z firm kurierskich ma prawo zakazać przywozu określonych ładunków na mocy swoich wewnętrznych restrykcji. Dlatego właśnie, jeśli planujesz wysłać nietypową paczkę do Anglii, sprawdź regulamin przewoźnika lub skontaktuj się z nim. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Poza samą zawartością paczek warto również zwrócić uwagę na odpowiednie ich zapakowanie oraz określone przez kuriera maksymalne wymiary i wagę przesyłki do Anglii.

Lista przedmiotów, jakich nie można wysłać w paczce:

– towary o dużej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, złoto i srebro);

– broń palna;

– przedmioty, dla których wymagane jest oznakowanie znakami akcyzy;

– rzeczy przewożone pod plombą celną;

– gotówka;

– żywe zwierzęta i rośliny;

– towary wymagające temperatury kontrolowanej;

– rzeczy łatwo psujące się;

– produkty lecznicze;

– komponenty do produkcji produktów leczniczych;

– narkotyki oraz substancje psychotropowe i halucynogenne;

– materiały łatwopalne i wybuchowe;

– substancje żrące;

– zwłoki i szczątki zwłok ludzkich;

– organy ludzkie oraz produkty metabolizmu ludzkiego lub zwierzęcego;

– instrumenty muzyczne smyczkowe i szarpane;

– rzeczy, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi lub narażać inne paczki na uszkodzenie i ubrudzenie;

– możliwe też jest, że zawartość jest źle zapakowana. Wtedy paczka też nie zostanie przesłana; (można sprawdzić, jak się zabezpiecza paczki przed tej na tej stronie) 

– towary wymagające zachowania szczególnych warunków przy ich przemieszczaniu lub składowaniu (np. przewożenia w określonej pozycji np. poziomo – szkło, ceramika, telewizory, części nadwozia samochodowego, inne towary delikatne);

– produkty pochodzenia zwierzęcego (np. futro).