Jak zaadresować paczkę do Anglii?

 

Najczęściej nadawanie przesyłek kurierskich do Anglii odbywa się za pomocą internetu. Polega na wypełnieniu intuicyjnego formularza na stronie. Konieczne jest oczywiście podanie wszystkich niezbędnych informacji adresowych oraz parametrów przesyłki. Warto również zobaczyć, jakie opcje dodatkowe mogą nas zainteresować oraz, jeśli to konieczne, zamieścić informacje dla przewoźnika. Kurier paczki do Anglii przewozi szybko i z należytą starannością, aby nie zostały one uszkodzone podczas transportu. Przed zapakowaniem oczywiście należy sprawdzić, jakich towarów nie wolno wysyłać. W paczce do Anglii nie mogą znaleźć się rzeczy zabronione, których lista wynika z krajowych i międzynarodowych zapisów.

 

Adresowanie przesyłki do Anglii

Wiele osób zastanawia się, jak zaadresować paczkę do Anglii. Sama procedura jest analogiczna jak w przesyłkach krajowych. Oczywiście w wyborze kraju należy zaznaczyć Wielką Brytanię i wpisać odpowiedni kod pocztowy w Anglii. Poprawne zaadresowanie przesyłki jest jednym z ważniejszych elementów całego procesu wysyłki, ponieważ to właśnie od niego zależy, czy kurier odbierze od nas paczkę i zawiezie ją do odbiorcy. Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska nadawcy i odbiorcy, dokładnego adresu z kodem pocztowym w Anglii i w Polsce, a także numeru telefonu, który ułatwia kurierowi kontakt zarówno z nadawcą, jak i odbiorcą. Koniecznie należy pamiętać o stosowaniu polskich znaków.

 

Jak wygląda kod pocztowy w Anglii?

Kod pocztowy Anglia ma odmienny od tego, jaki jest nam znany w przesyłkach krajowych. Warto wpisać dokładną kombinację cyfr i liter, by mieć pewność, że przesyłka do Wielkiej Brytanii dojdzie szybko i bez problemów. Przede wszystkim kod pocztowy w Anglii to jedno lub dwuliterowy kod regionu utworzony w oparciu o nazwę danej miejscowości, hrabstwa lub dzielnicy. Potem podaje się jedno lub dwucyfrowe oznaczenie okręgu/rejonu, a po spacji jedną cyfrę i dwie litery dla wyróżnienia poszczególnych lokalizacji w ramach okręgu.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Przy adresowaniu paczki do Anglii można w polu „uwagi” wpisać ważne informacje dla kuriera. Tu na przykład może pojawić się wiadomość, u kogo można zostawić przesyłkę lub w jakich godzinach jesteśmy dostępni. W podsumowaniu zamówienia warto sprawdzić poprawność wszystkich wprowadzonych danych oraz zrobić ostatnie korekty. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dane osobowe i adresy, a także kod pocztowy. Anglia to duże państwo i każda pomyłka może generować konieczność dłuższego oczekiwania na przesyłkę. W ten sam sposób możemy nadać również paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski. Po sprawdzeniu poprawności wprowadzonych danych i opłaceniu usługi należy wydrukować list przewozowy i nakleić go w taki sposób na paczkę, aby nie został uszkodzony podczas przenoszenia i transportu. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na kod kreskowy, który musi znajdować się w widocznym miejscu paczki do Anglii.