Jak wysłać paczkę do Anglii

Rodzaje przesyłek do Anglii

 

Jest wiele rodzai przesyłek które proponują nam kurierzy niektóre z nich nieznacznie się różnią dniem doręczenia lub ceną a czasem nawet ograniczeniami. W każdej tych ofert ubezpieczenie jest liczone odmiennie a usługi jakie udzielają nam są różnorakie.  Wiele z nich jednak można przypisać do dwóch opcji :

Przesyłka pocztowa(economy) – Standardowa opcja w której to paczka zazwyczaj ważąca do 70 kg i doręczana do 5 dni. Jeśli nie śpieszy ci się z doręczeniem paczki możesz wybrać tę opcje.

Przesyłki priorytetowe(express) – Opcja droższa jeśli potrzebujesz by paczka została doręczona w następny dzień. Są też opcje by paczka została doręczona w ten sam dzień lecz koszt takiej opcji kosztuje wysoko.

 

Fedex
Europe First, International Priority, International Economy
GLS
EuroBusinessParcel
TNT
Express, Economy Express
DHL
PARCEL, Express
UPS
Express, Worldwide Express Freight, Worldwide Express Freight Midday, Express Saver, Expedited, Standard
DPD
Standard, Express,DPD Max

Jak zaadresować paczkę do Anglii

 

Każda poprawnie zadresowana paczka powinna posiadać pełne informacje Nadawcy i Odbiorcy. By poprawnie zaadresować paczkę trzeba podać kompletne dane takie jak: imie, nazwisko, ulicę, numer domu jak i mieszkania, miasto a także kod pocztowy i kraj wszystkie te informacje powinny być napisane czytelnie a najlepiej drukowanymi literami by nikt się nie pomylił.  Najlepiej tez dodać swój telefon i odbiorcy gdyby zaistniały jakieś problemy które mogą być tylko rozwiązane za porozumieniem przez telefon. Byście się nie pomylili dodam że nasz numer kierunkowy zaczyna się od +48 a Anglii +44. Pamiętać też trzeba że kody pocztowe nasze różnią sie od tych w Anglii wszystko opisane o kodach pocztowych jest w tym miejscu.

Jak zamówić kuriera do Anglii 

 

Zamówienie kuriera nie jest taką wymagającą czynnością można to wykonać w prostych krokach: 

1.Przygotowanie paczki.

Pakowanie paczki do Anglii

2.Przygotowanie danych takie jak waga, wielkość paczki i adres gdzie ma być paczka wysłana i skąd ma być odebrana.Pamiętamy że Polski kod pocztowy różni się od kodu Anglii

Informacje o wadze i wielkości paczki

Informacje o adresie 

3.Wybieramy od jakiego kuriera będziemy wysyłać paczkę i ich usługę.

Informacje o usługach

4.Wypełniamy formularz informacjami które przygotowaliśmy

5.Dokonujemy zapłaty za paczkę elektronicznie 

6.Drukujemy dokumenty przewozowe które zostały nam udostępnione przez stronę kurierską. 

7.Gdy kurier przyjedzie przekazujemy mu paczkę i dokumenty które wydrukowaliśmy.

Ile czasu idzie paczka do Anglii

 

Normalnie przyjście paczki powinno zając od jednego dnia do pięciu dni max lecz ze względu że każdy kurier posiada własne wytyczne co do tego nie można określić precyzyjnie czasu przyjścia paczki jeszcze dochodzą do tego problemy jakie mogą napotkać paczkę jak i kuriera. Także wlicza się do tego kiedy zamówiliśmy kuriera i kiedy paczkę odaliśmy. Ogólnie kurierzy maja usługi które pomagaja nam z doręczeniem paczki w odpowiedni czas jak np. Opcja doręczenia paczki w sobotę lub  express które znacznie przyśpieszają doręczenie.Można też sprawdzić gdzie się ta paczka znajduje w danym momencie przez użycie strony internetowej do śledzenia jej.

 

Usługi dodatkowe w paczce do Anglii

Wraz z przesłaniem paczki czasem doliczane są dodatkowe opłaty które mogą być spowodowane np. przez kuriera, twoją paczkę lub nawet adres na który ma dojść paczka. Te dopłaty są standardowo doliczane do twojej kwoty zapłacenia za paczkę podczas zamiawiania jej na stronie tu jest parę przykładów tego:

Dopłata za niestandardową wielkość lub wagę paczki

Odbiór w miejscach poza strefą rozszerzoną

Wybranie dnia odbioru paczki lub dostawę w sobotę

Paliwo dla kuriera

Za odprawę celną

Kary za nie dostosowanie paczki do zastrzeżeń kuriera

Nie odebranie paczki i ponowne ustalenie terminu dostarczenia

Ubezpieczenie