Jak wysłać paczkę do Anglii?

Rodzaje przesyłek do Anglii

 

Jest wiele rodzajów przesyłek, które przewożą kurierzy. Niektóre z nich nieznacznie się różnią terminem doręczenia lub ceną, a czasem nawet ograniczeniami. W każdej z ofert znaleźć można usługi dodatkowe, a ubezpieczenie jest wyliczane według odmiennych zasad. Najczęściej spotkać się można z dwiema opcjami:

Przesyłka pocztowa (economy) – Standardowa opcja, w której to paczka do 70 kg jest doręczana w ciągu 5 dni. Jeśli nie zależy Ci na czasie, warto wybrać tę usługę.

Przesyłka priorytetowa (express) – Opcja droższa, ale paczka zostanie doręczona następnego dnia. W niektórych wariantach przesyłki są dostarczane w dniu nadania.

Fedex
Europe First, International Priority, International Economy
GLS
EuroBusinessParcel
TNT
Express, Economy Express
DHL
PARCEL, Express
UPS
Express, Worldwide Express Freight, Worldwide Express Freight Midday, Express Saver, Expedited, Standard
DPD
Standard, Express,DPD Max

 

Jak zaadresować paczkę do Anglii?

 

Każda poprawnie zadresowana paczka powinna posiadać pełne dane nadawcy i odbiorcy takie jak: imię, nazwisko, ulicę, numer domu, jak i mieszkania, miasto, a także kod pocztowy i kraj. Wszystkie te informacje powinny być napisane czytelnie – najlepiej drukowanymi literami, by zminimalizować ryzyko pomyłki.  Warto też pododać swój i odbiorcy numer telefonu, na wypadek gdyby kurier chciał się skontaktować. Numery kierunkowe w Polsce zaczynają się od +48, a w Anglii od +44. Pamiętać też trzeba, że nasze kody pocztowe różnią sie od tych w Wielkiej Brytanii, o czym możesz przeczytać w tym miejscu.

Jak zamówić kuriera do Anglii?

 

Zamówienie kuriera jest intuicyjne i można to wykonać w prostych krokach:

1. Przygotuj paczkę

Pakowanie paczki do Anglii

2.Przygotuj dane takie jak: waga, wielkość paczki i adres odbiorcy oraz nadawcy. Pamiętaj, że polski kod pocztowy różni się od kodu Anglii

Informacje o wadze i wielkości paczki

Informacje o adresie

3. Wybierz, jakim kurierem wyślesz paczkę i zdecyduj się na konkretne usługi

Informacje o usługach

4. Wypełnij formularz danymi, które przygotowałeś

5. Zapłać za paczkę drogą elektroniczną

6. Wydrukuj dokumenty przewozowe, które zostaną udostępnione przez kuriera

7. Gdy kurier przyjedzie, przekaż mu paczkę i dokumenty, które wydrukowałeś

Ile czasu idzie paczka do Anglii?

 

Najczęściej paczki do Anglii jest dostarczana w terminie od jednego do pięciu dni. Warto pamiętać, że każdy kurier posiada własne wytyczne. Poza tym na czas na czas doręczenia wpływają również wybrane środki lokomocji czy opcje dodatkowe oraz różnorodne zdarzenia losowe, jakie na trasie mogą wystąpić.  Poza tym warto również wziąć pod uwagę fakt, kiedy zamówiliśmy kuriera i kiedy paczkę oddaliśmy. W ofertach większości firm kurierskich znaleźć można takie opcje jak doręczenie paczki w konkretnym czasie – na przykład w sobotę czy w dni wolne. Usługa express znacznie przyśpiesza wysyłkę. W każdym momencie można też sprawdzić w dedykowanym panelu śledzenia przesyłki, gdzie się paczka znajduje. Moduł znajduje się na stronie przewoźnika.

 

Usługi dodatkowe – paczka do Anglii

Każdy z kurierów ma w swojej ofercie szereg usług dodatkowych, które są związane z personalizacją wysyłki. Mogą one się wiązać z dodatkowymi kosztami. Poza tym mogą zostać naliczone inne opłaty takie jak na przykład:

– dopłata za niestandardową wielkość lub wagę paczki;

– odbiór w miejscach poza strefą rozszerzoną;

– wskazanie dnia odbioru paczki lub dostawa w sobotę;

– opłata paliwowa;

– koszty odprawy celnej;

– kary za niedostosowanie paczki do wytycznych kuriera,

– nieodebranie paczki i ponowne ustalenie terminu dostarczenia;

– ubezpieczenie.