Jak zapakować paczkę do Anglii?

Pakowanie paczek do Anglii

Dowiedzieliście się, jak adresować paczkę, a teraz zobaczycie, jak zapakować przesyłkę do Anglii. To niezykle ważne, ponieważ nie tylko chroni przedmioty przed zniszczeniem lub zgubieniem, ale także wpływa na koszt usługi. Za poprawne zapakowanie paczki do Anglii odpowiada nadawca i zawsze należy się zapoznać z wytycznymi konkretnego przewoźnika.

Do pakowania nalezy używać sztywnego i nieuszkodzonego kartonu dopasowanego do wielkości i wagi ładunku. Opakowanie musi mieć regularny kształt. Wielkość kartonu jest jednym z parametrów, które bierze się pod uwagę przy wycenie, więc nie warto sięgać po za duży. Pustą przestrzeń należy wypełnić gazetami,folią bombelkową lub chipsami styropianowymi w taki sposób, by ładunek się nie przesuwał. To zabezpieczy  zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu.

Zawsze używaj szerokiej taśmy samoprzylepnej dobrej jakości. Oklejaj karton w kształt litery H. Na samym końcu sprawdź, czy paczka jest szczelnie zamknięta. Wiele firm kurierskich oferuje również własne opakowania, które są dostosowane do wymagań przewoźnika. Trzeba pamiętać, że kurier może nie przyjąć paczki, jeśli jest zniszczona lub niepoprawnie zapakowana.

Waga paczek do Anglii

Kurierzy mają swoje wymagania dotyczące maksymalnej wagi paczki i warto sprawdzić tę opcję u wszystkich przewoźników. Zazwyczaj bez problemu można wysłać paczki do Anglii o wadze do 50 lub 70 kg. Ten parametr jest zależny zarówno od opakowania, jak i od zawartości paczki.

Wymiary paczki do Anglii

Maksymalna szerokość paczki do Anglii jest ustalana przez każdego kuriera i konkretnej usługi. Większość przewoźników dostarcza przesyłki o maksymalnej szerokości od 270 do 350 centymetrów.

Czy paczki do Anglii są ubezpieczone?

Tak. Przeważnie paczki są ubezpieczone, a opłata za tę usługę  jest zawarta w cenie przesyłki do ustalonej przez firmę kurierską wartości. Jeśli wycena przesyłki jest większa, można zapłacić dodatkowo za rozszerzenie zakresu ubezpieczenia.

Co jeśli paczka zostanie uszkodzona?

Każdą uszkodzoną podczas transportu paczkę można reklamować na stronie kuriera, którego wybraliśmy.